A Balatonőszöd Községért Egyesület

Bizonyára már többen értesültek róla, hogy 2016 márciusában 14 alapító taggal megalakult a Balatonőszöd Községért Egyesület!

Alapító tagok a középkorosztályból és a fiatalabb lakosokból szerveződtek. Az Egyesület közérdekű célokat tűzött ki. A kulturális hagyományok ápolásán és új hagyományok teremtésén túl több közösségformáló attrakciót tervezünk. A település rendezvényeit személyes közreműködéssel támogatjuk.

A településen a tisztaság, a rendezettség fokozása érdekében önkéntes fizikai munkával járulunk hozzá a közterületek a parkok szépítéséhez. Céljaink megvalósítása érdekében pályázatokon veszünk részt.
2019. évi terveink
- Nemzeti ünnepeink megemlékezésének megszervezése helyi iskolások, óvodások és Banya-tanya tagjaival közösen
- Faluszépítés, dekorációkészítés
- Település rendezvényein való közreműködés
- Strandröplabda és foci szervezése
- Augusztus 20.-án Új Kenyér Ünnep szervezése
- Szüreti felvonulás és Bál szervezése
- TeSzedd! Hulladékgyűjtési akcióhoz csatlakozni.
- Novemberben Liba-lakoma szervezése
- Betlehemezés

Csatlakozni tagként és pártoló tagként belépési nyilatkozat leadása után van lehetőség. Belépési nyilatkozatok a vezetőségi tagoktól beszerezhetőek. Mindkettő tagsági viszony díjfizetést von mag után.

Egyesület vezetősége:
Winklerné Csehi Mónika, Androsics Ferenc, Farkasné Valkó Diána, ifj Antal János, Vinkler Szilárd

Minden az egyesülettel kapcsolatos kérdésben, ötletekkel, javaslatokkal forduljanak hozzánk!